• "W dzień i w nocy bez przemocy"

• W październiku w naszej szkole został zorganizowany konkurs profilaktyczny „W dzień i w nocy bez przemocy", którego pomysłodawczynią była pani Magda Kulkowska – pedagog szkolny. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klasy I-VIII. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział a w galerii prezentujemy laureatów

• Bądź bezpieczny na drodze

• Nasi uczniowie brali udział w szkolnym konkursie plastycznym nt."Bądź bezpieczny na drodze".
            ​​​​​​​Cel konkursu to: upowszechnianie i rozwój wiedzy na temat zachowań w ruchu drogowym jako pieszy oraz promowanie wśród uczniów postaw i zachowań w zakresie bezpieczeństwa.

• Mistrzostwa Gminy Grudziądz w tenisie stołowym.

• Świetnie zaprezentowali się dla nasi uczniowie w Mistrzostwach Gminy Grudziądz w tenisie stołowym.

Olaf Glanert i Michał Biernat okazali się bezkonurencyjni. Lena Trepkowska i Martyna Krause do szkoły wróciły ze srebrnymi medalami. Maja Sujkowska i Lena Dejewska ukończyły zawody tuż za podium, a Karol Madej i Marcel Zwolak zajęli 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

• Zapraszamy na wieczór pieśni patriotycznych.

•            Sołectwo Nowa Wieś wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi oraz Niepublicznym Przedszkolem „Krasnal” w Nowej Wsi serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na wieczór pieśni patriotycznych, który odbędzie się 15 listopada 2022 roku o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi.
                     Wspólnie zaśpiewajmy najważniejsze i najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne!

• Święto Zmarłych

• Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych przedszkolaki wybrały się na pobliski cmentarz by okazać szacunek osobom, które od nas odeszły i zwrócić uwagę na to, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci nie tylko od święta.

Nasza wizyta na cmentarzu pokazała u dzieci powagę i zamyślenie.

Uczniowie z klas: Ia, IIa, IIb, III odwiedzili pobliski cmentarz w Nowej Wsi.

Uczniowie klasy V odwiedzili pod koniec października Cmentarz Garnizonowy w Grudziądzu. Zapalili znicze na grobach i minutą ciszy uczcili pamięć żołnierzy. W ten sposób oddali hołd Poległym za Ojczyznę.

• „Przerwa na czytanie"

• 27 października nasza szkoła brała udział w II Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie". Wszyscy uczniowie mogli tego dnia zabrać do szkoły swoją ulubioną książkę i czytać ją na przerwach. W klasach młodszych książki były czytane przez wychowawców. Nie ograniczaliśmy się wyłącznie do dzieł polskich pisarzy, można było również przynieść książki obcojęzyczne. Chętni mogli także przebrać się za bohatera ulubionej książki. W tym dniu zauważalny był również wzmożony ruch w szkolnej bibliotece, co bardzo nas cieszy

• Akademii Bezpieczeństwa w kinie Helios

• Klasy 1-3 wzięły udział w Akademii Bezpieczeństwa w kinie Helios. Celem spotkania było motywowanie uczniów do pożądanychi bezpiecznych zachowań na drodze i w jej pasie, prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych oraz ukazanie pozytywnego wpływu elementów odblaskowych na bezpieczeństwo pieszych i innych uczestników ruchu drogowego. Dzieci obejrzały bajkę pt."Nel i tajemnica Kurokota".

• #laboratoriaprzyszlosci

• Uczniowie klasy IV na lekcji przyrody zapoznali się ze sprzętem, który można wykorzystać, obserwując pogodę. Dodatkowo przypomnieli sobie, jak posługiwać się kompasem, aby wyznaczyć kierunki geograficzne. Później za pomocą lornetek obserwowali ptaki nad stawem. Realizację zajęć umożliwiły pomoce naukowe zakupione w ramach programu #laboratoriaprzyszłosci

• Ogólnopolski projekt edukacyjny „Sztuka emocji”

• Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Sztuka emocji”, którego celem jest skierowanie uwagi i działań w obszarze emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami.

Realizacja projektu odbywa się poprzez przeprowadzenie zajęć z użyciem wybranej dziedziny sztuki odnoszącej się do przypisanej w danym miesiącu emocji.

Emocją w miesiącu październiku jest „radość”.

Dzieci z klas IIb i III zgłębiały tematykę emocji poprzez obejrzenie filmu animowanego „W głowie się nie mieści”, omawiały świat emocji a szczególnie tej realizowanej w październiku oraz okoliczności z nią związanych, a także kolorowały rysunek bohaterki bajki – Radości.

Program koordynuje pani Magda Kulkowska, pedagog szkolny.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14.10. 2022 w naszej szkole odbyła się akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

Również tego dnia w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia kl. I.
            Pierwszoklasiści z zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie w obecności rodziców, dyrektorów, grona pedagogicznego oraz starszych kolegów ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali piękne dyplomy i upominki.